سابقه شکل گیری و ماموریت آکادمی

افتخار اساتید دانشجویانشان هستند. بیایید با احترام به وقت دانشجو و ارتقای کیفیت تدریس، انقلابی را در نظام آموزشی ایجاد کنیم، تا برای ایرانیان دسترسی آزاد و دست اول به علم وجود داشته باشد و هیچ تحریمی نتواند مانع هوش و انگیزه دانشجوی ایرانی شود.

درباره مدیریت آکادمی

Photo 2017 12 19 16 23 24 3
آکادمی علوم پایه پزشکی توسط دکتر پرهام جبارزاده کابلی، عضو هیات علمی سابق دانشگاه پیام نور، تاسیس شده است. دکتر پرهام جبارزاده کابلی پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی از دانشگاه فردوسی مشهد، از سال 1379 در دانشگاه های پیام نور مشهد و تربت حیدریه، و دانشگاه جامع علمی و کاربردی به تدریس اشتغال داشته است.
وی که اولین کتاب خود را در سال 1373 شروع به ترجمه کرد، موفق شد در سال 1380، برگزیده رتبه سوم جشنواره پژوهشی فردوسی شود. او همچنان در کنار تدریس به نوشتن اشتغال داشت و در سال 1382 کتاب دیگری را به عنوان ترجمه منتشر کرد. وی در نهایت بعد از چندین سال تدریس ، موفق شد در سال 1385 به عضویت هیات علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ایران درآید.
دکتر پرهام جبارزاده کابلی، بارها در آزمون دکترای داخل ایران، مورد کم لطفی اساتید وقت دانشگاه ها قرار گرفت و بارها در آزمون دکترا رتبه های برتر از یک الی هفت را در دانشگاه های مختلف کسب نمود.
 اما وی در نهایت در سال 1387 که رتبه هفت دکترای زیست شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه فردوسی را کسب نمود و شاهد بود رتبه های بالا تر از 10 نیز در مقطع دکترا پذیرفته شدند، و همچنان مورد بی مهری قرار گرفت، رسما در پایگاه زیست شناسی ایران همراه با نامه سرگشاده ای خطاب به اساتید وقت دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه های ایران را در مقطع دکترا تحریم می کند.
دکتر پرهام جبارزاده کابلی، پس از اینکه بارها در آزمون دکترای داخل ایران، مورد کم لطفی اساتید وقت دانشگاه ها قرار گرفت در نهایت در سال 1387 بعد از کسب رتبه هفت دکترای زیست شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه فردوسی و مشاهده جذب رتبه های بالا تر از ده، رسما در پایگاه زیست شناسی ایران همراه با نامه سرگشاده ای،  دانشگاه های ایران را در مقطع دکترا تحریم کرد.
وی پس از سال ها تدریس پیوسته در دانشگاه های مختلف، اقدام به تالیف دو جلد کتاب در زمینه زیست شناسی سلولی و مولکولی، و چهار بسته فلش کارت ژنتیک پزشکی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، میکروبیولوژی، و بیوشیمی، و انتشار تمام آنها با هزینه شخصی (1387-1389) نمود. سپس وی موفق می شود با استقبالی که دانشجویان از این مجموعه های آموزشی می کنند، هزینه ادامه تحصیل خود در دانشگاه پوترای مالزی تامین کند.
دانشگاه پوترای مالزی یا به اختصار دانشگاه UPM  در میان 50 دانشگاه برتر آسیا و در سطح جهانی بین 150 دانشگاه برتر در فارماکولوژی و داروسازی است. دکتر جبارزاده کابلی، در سال 1392 بدون هرگونه حمایتی از طرف وزارت علوم ایران و در حالی که با مرخصی بدون حقوق وی نیز مخالفت می شود، وزارت علوم ایران را پس از سیزده سال تدریس، رها می کند. در دانشگاه پوترای مالزی و دسترسی آزاد اطلاعات سبب می شود، وی طی 4 سال چندین مقاله در ژورنال های معتبر منتشر کرده و در کنگره های معتبر اروپایی و آمریکایی شرکت کند.
دکتر جبارزاده در سال 1392 بدون هرگونه حمایتی از طرف وزارت علوم ایران و در حالی که با مرخصی بدون حقوق وی نیز موافقت نمی شود، با درآمدی که از فروش کتاب های خود بدست آورده است، برای ادامه تحصیل و طی طریق در عرصه های علمی، در مقطع دکترای تخصصی (PhD) پزشکی مولکولی در دانشگاه پوترای مالزی می شود.

E263a93b 4a3b 4cb4 Bd5e 2b88df9f9cc8 Original

شروع فعالیت های اینترنتی و شکل گیری آکادمی

در سال 1383، همزمان با فعالیت های آموزشی دکتر جبارزاده کابلی، او به فکر ایجاد یک پایگاه خبری برای دانشجویان و اساتید زیست شناسی افتاده و سپس شخصا تمام کارهای طراحی و کد نویسی پایگاه اینترنتی که در مرداد ماه 1384 با عنوان پایگاه زیست شناسی ایران شروع به فعالیت کرد را انجام داد.
پایگاه زیست شناسی ایران که اولین وب سایت تخصصی در این حیطه بود به انتشار اخبار تخصصی در زمینه های مختلف زیست شناسی می پردازد.
از سال 1387 به بعد، پایگاه زیست شناسی ایران به عنوان یک ابزار تکمیلی در کنار مراکز پخش کتاب، به فروش و ارسال بسته های مختلف آموزشی برای داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد و دکترا و ارسال کتاب های دکتر جبارزاده ایفای نقش کرد. بین سال های 1390-92، دو دپارتمان مجزای آموزشی و پژوهشی در کنار پایگاه زیست شناسی شکل گرفت و محتویات آموزشی ویدئویی و کلاس های درس وی، آماده شدند که پس از خروج از ایران، کلاس های درس، بصورت آنلاین ارائه می شوند.
دکتر پرهام جبارزاده کابلی، از آبان 1393 اقدام به آموزش کارگاه های آنلاین طراحی دارو و دراگ دیسکاوری نموده و وب سایت گروه پژوهشی دراگ دیسکاوری را با نام "پایگاه دراگ دیسکاوری ایران" به نشانی www.DrugDiscovery.ir راه اندازی کرده و پل ارتباطی وی و کارآموزان دراگ دیسکاوری که هموطنان ایرانی ساکن ایران، مالزی، چین، ایتالیا و آمریکا هستند، می گردد.
در سال 2015 (1394)، فعالیت های خبری، از بخش آموزشی بطور کامل جدا شده و موسسه پرهام آکادمی به نشانی وب سایت www.ParhamAcademy.com در خارج از ایران راه اندازی می شود. موسسه پرهام آکادمی از سال 1396 برای تعامل راحت تر با دانشجویان و اساتید ایران، با نام فارسی "آکادمی علوم پایه پزشکی" نامیده می شود.
از سال 1396، تحولی عظیم در فعالیت های دکتر جبارزاده ایجاد شده و آکادمی های علوم پایه پزشکی و آکادمی تخصصی سرطان، و دپارتمان های پیشرفته آموزش آنلاین که دارای سیستم انتخاب واحد هستند راه اندازی شده است.
در این سامانه ها، دانشجویان می توانند به سبک دانشگاه، کارگاه های آموزشی و تخصصی را بصورت واحد درسی انتخاب کنند. همزمان با راه اندازی سامانه آزمون آنلاین که بصورت حرفه ای و با امکانات بالا خریداری شده و راه اندازی شده است، سطح دیگری از فعالیت های آموزشی ایجاد می شود که علی رغم دوری مسافت و فاصله چند هزار کیلومتری، همچنان بتوان خدمات علمی را به هموطنان ایرانی ارائه نمود.
نوع دروسی که توسط دپارتمان های مختلف عرضه می شوند نیز بر حسب تجربیات اخیر دکتر جبارزاده و ارتباطات وی با انجمن ها و ژورنال های معتبر همانند انجمن تحقیقات سرطان آمریکا، نیز تغییر کرده و امکانات مختلفی فراهم شده تا دانشجویان ایرانی بتوانند جدید ترین مطالب تخصصی و از جمله اشتراک ژورنال ها را طی دوره های چندین ماهه تجربه کنند.

1612BPS TUES 229

شرح فعالیت و ماموریت آکادمی

هدف اصلی ایکه، وب سایت پرهام آکادمی راه اندازی شد، گسترش فعالیت در سطح اروپا و اسیا است. تمام تلاش این موسسه این است فعالیت ها را با دو زبان فارسی و انگلیسی ادامه دهد.
اما بیشترین تمرکز ما بر روی هموطنان ایرانی است و تا زمانیکه مشکلات تحریم ایرانیان و فرهیختگان ایرانی وجود دارد، سعی ما این است از روابط خود استفاده کنیم تا دسترسی اطلاعات روز دنیا را برای هموطنان فراهم کنیم.

مشکلات فعلی و ماموریت ما

1-  اهمال کاری و دریافت هزینه های سنگین برای کارگاه های یک یا دو روزه، توسط متولیان دانشگاهی ایرانی دیده می شود.
به گفته دانشجویان و شرکت کننده های اینگونه کارگاه های شکل گرفته در داخل ایران، در بعضی از این دوره ها، مطالب درسی ایکه در یک روز به دانشجو منتقل می شود و عدم دسترسی که پس از برگزاری دوره به مدرس آن وجود دارد فرصت رفع اشکال را میگیرد. همچنین عدم انجام تعهد برگزاری بعضی از کارگاه ها و عدم صدور گواهی نامه در مقابل دریافت هزینه های چند صد هزار تومانی برای کارگاه های یک یا دو روزه، ناکارمدی اینگونه کارگاه ها را نشان می دهد.
دوره های آکادمی علوم پایه پزشکی، در وقت دانشجویان صرفه جویی نموده و دانشجویان بدون نیاز به صرف وقت در ترافیک و غیره می توانند از محل سکونت خود دوره ها را شرکت کنند.
دوره های آکادمی علوم پایه پزشکی، دارای تکالیف و پروژه هستند و دانشجویان باید با انجام پروژه و آپلود تکالیف در پورتال دپارتمان، فعالیت خود را گزارش دهند تا با توجه به دوری مسافت و عدم کنترل فیزیکی کاربر، بتوان بر روی کار وی کنترل داشت.
2- از دیگر مشکلات و ضعف های کارگاه های متداول آموزشی این است که برای اهدای گواهی نامه، هیچگونه ارزشیابی علمی صورت نمی گیرد و عملا به تمام شرکت کنندگانی که هزینه را پرداخت کرده باشند، گواهی نامه داده می شود.
دوره های آکادمی علوم پایه پزشکی طولانی است و بین سه ماه تا یکسال زمان می برد و تا زمانیکه دانشجویان کاملا با مقوله درسی مورد نظر آشنا نشوند و پروژه خود را انجام ندهند، گواهی نامه به ایشان داده نخواهد شد. همچنین امکان آزمون برای دوره ها وجود دارد که دانشجویان بعد از کسب نمره قبولی، گواهی نامه را برای درس مربوطه دریافت می کنند.
3- مدرک گرایی یک واقعیت است نه تنها در داخل ایران بلکه در خارج ایران نیز داشتن مدرک نحصیلی، معدل و گواهی نامه های غنی و تخصصی نقش مهمی در تقویت رزومه افراد دارد.
توجه دانشگاه ها نیز به ارائه دروس اصلی و عدم توجه آنها به دروس تخصصی و فنی که کاربردی باشد، دانشجویان فعال و باهوش را بر آن می دارد که خود اقدام به خرید کتاب نموده، و دروس مورد علاقه خود را به صورت خود-خوان را کسب نمایند.
این دانش که به انگلیسی self-study گفته می شود، تا زمانیکه یک خروجی مثل انتشار یک مقاله و یا دستاوردی مثل تولید یک برنامه کامپیوتری و یا گواهی نامه نداشته باشد، رسمیت پیدا نمی کند.
پرهام آکادمی، برند و مارک تجاری مستقلی را به نام iCerificate به ثبت رسانده است که در زمینه های مختلفی که  تمام دانش آموختگان دانشگاهی  متقاضی آن هستند، از آنها بر اساس آخرین روش ها و متدولوزی روز دنیا در موضوع مورد نظر، آزمون تخصصی استاندارد برگزار می کند. پس از کسب نمره قبولی، به داوطلب گواهی نامه ارزیابی کیفیت تخصصی یا Certificate of Qualification اهدا می شود. برای دریافت iCertificate نیاز به شرکت در دوره ها و کارگاه ها نبوده، و فقط پس از معرفی دروس و سرفصل به داوطلب، از وی آزمون آنلاین استاندارد گرفته می شود. با این امر دانش خود خوان، مورد ارزیابی قرار گرفته و با داشتن گواهی نامه رسمیت پیدا می کند.
4- وجود تحریم های بین المللی بر علیه ایرانیان، عدم صدور ویزا برای آنها و از همه مهم تر عدم دسترسی ایرانیان به ناشران و انجمن های آمریکایی مثل Science و انجمن تحقیقات سرطان آمریکا (AACR) سبب شده است که ما توجهی ویژه به این امر کنیم.
آنچه برای موفقیت های علمی مهم است توجه به دانش روز است و داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا لازم است اما برای موفقیت کافی نیست. یک دانشجوی زیست شناسی و علوم پزشکی، حتما می بایست علم روز دنیا را داشته باشد و در معتبرترین ژورنال های رشته خود، مقالات وزین منتشر کرده باشند.
آکادمی علوم پایه پزشکی با برگزاری دو دوره تخصصی چندین ماهه و فوق پیشرفته "پژوهشیار داروسازی سرطان" و "مدرسه پیشرفته مقاله نویسی" علاوه بر انتقال اطلاعات علمی بر اساس سرفصل های دانشگاه های معتبر مثل آکسفورد و هاروارد، اشتراک ژورنال های ساینس و کنسر دیسکاوری را به مقاضیان می دهد. متقاضیان همچنین می توانند شانس انتشار پنج مقاله ISI را داشته باشند. داوطلبین، همچنین از ژورنال کلاب که به آخرین روش های درمانی سرطان می پردازد به عنوان بخشی از دوره پژوهشیار داروسازی سرطان استفاده کنند.

آینده نزدیک و مسیر پیش روی آکادمی

فعالیت آموزشی: با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه های دنیا دوره های آنلاین به زبان انگلیسی دارند و چندین وب سایت آمریکایی نیز خدمات آنلاین آموزشی به زبان انگلیسی دارند، کلاس های ما بر روی ایرانیان متمرکز است و دپارتمان های آموزشی را در رشته های مختلف علوم پزشکی گسترش خواهیم داد. همچنین در برنامه آتی امکان راه اندازی دپارتمان های اختصاصی برای اساتیدی که متقاضی تدریس در آکادمی باشند، وجود خواهد داشت.
راه اندازی دانشگاه: پس از تکمیل کارهای حقوقی ثبت آکادمی در اروپا و کسب مجوز صدور گواهی نامه دانشگاهی، به دنبال تبدیل آن به یک دانشگاه که اروپا و آسیا را پوشش دهد هستیم.
گسترش و تکمیل سامانه آزمون iCertificate: پایگاه iCertificate  و صدور گواهی نامه های آزمون-محور به دو زبان فارسی و انگلیسی خواهد بود و به تدریج بانک سوال خود را گسترش می دهد. یکی از عظیم ترین فعالیت ها، تکمیل بانک سوال است که دست اساتید ایرانی را جهت طراحی سوال می فشاریم. برگزاری آزمون، بصورت تک درس و نیز بصورت مجموعه چند درس و به شکل بسته آزمون قابل انجام است.
راه اندازی انتشارات: به عنوان بخشی ازفعالیت های پژوهشی، به دنبال راه اندازی  ژورنال های تخصصی هستیم. این ژورنال ها امیدواریم طی پنج سال آینده منتشر شوند. فعالیت های انتشاراتی، تنها به زبان انگلیسی خواهند بود.
 مرکز پژوهشی سرطان و بیوانفورماتیک: بخش دیگری از فعالیت ها، مشارکت ما در پروژه های برنامه نویسی و تحقیقاتی و کشف روش های درمانی جدید است و برای این منظور پایگاه بیوانفورماتیک با نشانی www.Gromacs.net در نظر گرفته شده است.

آینده دور تر و آرمان آکادمی

در نهایت ما هر نوع فعالیت آموزشی و پژوهشی که داریم در نهایت دو هدف نهایی را دنبال می کنیم:
1- گامی هر چند کوچک در جهت درمان بیماری سرطان برداریم.
2- پس از اینکه نیاز های مالی برای کلیه اهداف فوق تامین شدند، امیدواریم درآینده بتوانیم منابع مالی را فراهم کنیم که بدان وسیله دانشجویان مستعد ایرانی که امکان تحصیل و تحقیق در خارج از ایران را ندارند، کمک و حمایت مالی کنیم و بورسیه هایی را به صورت جوایز پژوهشی و بلا عوض در اختیار بهترین دانشجویان ایرانی قرار دهیم.

ورود سریع به سامانه ها

دپارتمان آموزشی

سامانه آزمون هوشمند

باشگاه پژوهشگران

مشاوره مستقیم با ما

داغ ترین های آکادمی

کارگاه حرفه ای نگارش مقاله آی اس آی

در این دوره آموزش قدم به قدم از روش پیدا کردن عنوان مناسب تا روش بررسی منابع، و معرفی اجزای مقاله، را بصورت ویدئویی آموزش میگیرید.

ادامه .. »

دوره آمادکی بیوشیمی

بیست و یک جلسه کلاس آنلاین و مجموعا سی ساعت آموزش درس بیوشیمی صورت می گیرد.

ادامه .. »

گواهی نامه طلایی: پژوهشیار داروسازی سرطان و طراحی دارو ضد سرطان

دوره "داروشناسی سرطان و طراحی دارو علیه آنزیم های سرطان زا" بطور اختصاصی بر روی داروهای ضد سرطان تمرکز می کند. در این دوره از مفاهیم مقدماتی طراحی کامپیوتری دارو تا نکات کلیدی برای یافتن و مهار مرکز فعال آنزیم کیناز بحث می شوند.

ادامه .. »

لینک به این مرکز

لینک به این مرکز

آمار وب سایت